Több egyetemen is rekordot döntött a felvettek száma az idei pótfelvételin
Hétfőn kiderültek a pótfelvételi ponthatárok, több ezer új hallgató jutott be az egyetemekre mindössze néhány nappal a tanévkezdés előtt.
Hétfőn kiderültek a pótfelvételi ponthatárok, több ezer új hallgató jutott be az egyetemekre mindössze néhány nappal a tanévkezdés előtt.
Szerda este kiderült, az idei rekordszámú felvételiző közül hányan kerültek be sikeresen valamelyik főiskola vagy egyetem képzésére. A felvettek száma több fővárosi és vidéki egyetemen is nőtt, de népszerűbbek lettek az egészen kicsi intézmények is.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón a szerdai felsőoktatási felvételiről és a felvettek adatairól is beszélt.
Nemsokára kiderül, idén hány felvételizőnek sikerült bejutnia a kiszemelt képzésére. De amíg várjuk a ponthatárok kihirdetését, összegyűjtöttük nektek, hogy 2022-ben melyik szakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt.
A Szegedi Tudományegyetem a 2022-es felvételin több mint hatezer új hallgatót vett fel, de számolnak a pótfelvételiben bekerülő diákokkal is, így arra számítanak, idén is több mint 8000 új diák kezdheti el a tanulmányait szeptemberben az SZTE-n.
Idén majdnem 76 ezren kerültek be valamilyen egyetemi szakra, de a számok még mindig jóval alacsonyabbak, mint kéne.
Hiába a túljelentkezés a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) képzéseire, még ez is visszaesés a 2020-as számokat nézve.
Az idei pótfelvételin csaknem 10 ezren adták be a jelentkezésüket valamely egyetemre vagy főiskolára. Bár idén jóval több intézmény hirdetett meg állami ösztöndíjas helyeket, mégsem történt látványos növekedés a pótfelvételizők számában. Mutatjuk a korábbi évek statisztikáit.
Hányan jelentkeztek és hány diákot vettek fel gazdasági képzésekre, bölcsészettudományi szakokra, illetve egyéb tudományterületek képzéseire? Itt vannak a 2020-as felvételi számai.
Hányan tanulnak fizetős és államilag támogatott képzésen szeptembertől? Milyen arányban kezdenek majd a frissen felvett egyetemisták alap- és mesterképzésen? Itt vannak a friss statisztikák.
Arról már többször is írtunk, hogy 17 571-en jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen mesterképzésre, azóta pedig az is kiderült, hogy ebből 13 361 hallgató kezdheti meg a mesteres tanulmányait szeptembertől - ami 8 százalékkal több a tavaly felvettek számánál. Most egy összesített táblázatban megnézhetitek, hogy hány diák tanulhat tovább idén a legnépszerűbb mesterszakokon.
Hány diák kezdheti a tanévet a legnépszerűbb egyetemeken? Itt vannak a friss adatok a sikeres felvételizők számáról.
A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) várhatóan 4850 új hallgató kezdheti meg a tanévet, a felvettek száma néhány százalékkal elmarad a tavalyitól - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t pénteken.
Összesen 2809-en jutottak be a Budapesti Corvinus Egyetem 2020/2021-es tanévére. Alapképzésen 2116-an, mesterképzésen 632-en, osztatlan képzésen 61-en kezdhetik meg ősszel a tanulmányaikat. Alapképzésen a felvett hallgatók 80, míg mesterképzésen 85 százaléka tanulhat térítésmentesen a Corvinus Ösztöndíjprogram keretében.
2020-ban az általános felvételi eljárásban összesen 91 460-an jelentkeztek a felsőoktatásba, közülük ősztől 68 112-en kezdhetik el felsőfokú tanulmányaikat. Magyar állami ösztöndíjasként 55 521-en tanulhatnak tovább, és 12 591 hallgatónak tandíjat kell fizetnie.
A legnépszerűbb informatikai alapképzés az idei felvételin is a mérnökinformatikus - közel ötezren jelölték meg ezt a szakot. Most az idei adatokon kívül a tavalyi jelentkezők és felvettek számát, valamint néhány egyetem ponthatárát is megnézhetitek.
Gyógypedagógia, csecsemő- és kisgyermeknevelő, vagy valamilyen másik pedagógusképzésre jelentkeztetek? Akkor a következő táblázatot érdemes megnéznetek, ugyanis összegyűjtöttük az idei jelentkezők, a tavalyi jelentkezők és felvettek számát, illetve néhány felsőoktatási intézmény tavalyi ponthatárait.
Az idei felvételin is népszerűek a műszaki képzések, ezért utánajártunk, hányan jelentkeztek a különböző szakokra 2020-ban. Ezen kívül a tavalyi jelentkezők és felvettek számát, valamint néhány egyetem ponthatárát is kigyűjtöttük nektek.
Szombaton lejárt a felsőoktatási jelentkezési határidő, hamarosan kezdődik az izgalom, vajon kit hova vesznek majd fel. A ponthatárok kihirdetésére még várni kell, addig is érdemes átböngészni az elmúlt évek statisztikáit.
Rendben elindult a tanév a felsőoktatásban - mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára Budapesten.